معرفی آزمون های گسسته و جبر و احتمال


دروس ریاضیات گسسته و جبر و احتمال از دروس اختصاصی رشته ریاضی و فیزیک می باشند که با توجه به سوالات 4 سال گذشته کنکور سراسری، مباحث این دو درس تقریبا بصورت زیر در کنکور آمده است:

گراف:  ۱ تا ۲ سوال

نظریه اعداد: ۲ تا ۳ سوال

ترکیبیات: ۱ تا ۲ سوال

احتمال: ۳ تا ۴ سوال

استدلال ریاضی:  ۱ تا ۲ سوال

مجموعه ها، ضرب دکارتی و رابطه: ۲ تا ۳ سوال

آمار ومدلسازی: ۲ سوال

آنالیز ترکیبی:  ۱ سوال

بعضی از دانش‌آموزان به دلیل سخت بودن دروس ریاضی گسسته و جبر و احتمال وقت کم‌تری را برای این درسها در برنامه‌ی مطالعاتی خود قرار می‌دهند و همین مطلب باعث عدم موفقیت دانش‌آموزان در درس ریاضی شده است؛ اما نباید غافل از اهمیت بالای این دروس در نتیجه کنکور باشید، بنابراین باید فرض اشتباهی را که در مورد این دروس وجود دارد از ذهن دانش‌آموزان پاک کرد.

در زیر آزمون های موجود در سامانه به همراه کاربرد آن ها لیست شده است، شما می توانید پس از مطالعه توضیحات هر آزمون با انتخاب دکمه لیست آزمون، فهرست و مشخصات آزمون های مربوط به آن بخش را مشاهده نمایید.


آزمون برگزیدهتعداد : 38

این دسته از آزمون ها در بر گیرنده سوالاتی برگزیده از میان سوالات کنکور های سراسری پیشین می باشد و به داوطلبانی توصیه می شود که هدفشان آشنایی با سوالات کنکوری است و می خواهند خودشان را در شرایطی مشابه آزمون سراسری ببینند و دقت و سرعت تست زنی خود را مورد ارزیابی قرار دهند.آزمون طبقه بندی شدهتعداد : 26

این دسته از آزمون ها شامل سوالاتی هستند که از فصل یا بخش مشخصی از یک درس انتخاب شده اند. کارشناسان ما این آزمون ها را به داوطلبانی توصیه می کنند که می خواهند توانمندی خود را در بخش های مختلف یک درس به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهند و با توجه به مشاوره های هوشمند سامانه گیتی آزمون آمادگی خود را در آن بخش ارزیابی نمایند. به طور مثال آزمون های فصل دوم ریاضی هفتم که در بسته آموزشی این پایه تحصیلی قرار دارند از این نوع می باشند.