معرفی آزمون های هندسه


درس هندسه، جزء دروسی است که حل کردن سوالات آن نیاز به کمی خلاقیت دارد. برای اینکه شما قادر باشید سوالات هندسه را به درستی پاسخ دهید، ابتدا باید با مفاهیم آن آشنا شوید. هندسه درسی نیست که بتوان با حفظ کردن صرفا چند رابطه به سوالات آن پاسخ داد و نیاز به کمی استدلال و تحلیل دارد. سعی کنید که سوالات و تمرین های زیادی را حل کنید، برای شروع ابتدا سراغ مثال های کتاب درسی بروید و آن ها را به صورت کاملا تشریحی برای خود حل کنید. در ادامه که به تسلط کافی رسیدید، سوالات تستی را حل کنید و روی دقت و سرعت خود کار کنید. برای این موضوع آزمون های متنوعی که در پایین صفحه لیست شده اند می تواند کمک بسیار موثری به شما عزیزان بکند، توصیه می کنم که بعد از آزمون، چه اینکه سوالی را درست حل کردید و چه غلط، حتما پاسخنامه تشریحی را دانلود کرده و بررسی کنید، گاهی ممکن است که مثلا شما سوال را از راه طولانی تری حل کرده باشید و یا اینکه نکته ی موجود در سوال را در نظر نگرفته باشید.زیاد حل کردن سوال در هندسه این کمک را به شما می کند که با انواع سوالات آشنا می شوید و  ایراد و اشکالاتتان را پیدا می کنید.


آزمون طبقه بندی شدهتعداد : 34

این دسته از آزمون ها شامل سوالاتی هستند که از فصل یا بخش مشخصی از یک درس انتخاب شده اند. کارشناسان ما این آزمون ها را به داوطلبانی توصیه می کنند که می خواهند توانمندی خود را در بخش های مختلف یک درس به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهند و با توجه به مشاوره های هوشمند سامانه گیتی آزمون آمادگی خود را در آن بخش ارزیابی نمایند. به طور مثال آزمون های فصل دوم ریاضی هفتم که در بسته آموزشی این پایه تحصیلی قرار دارند از این نوع می باشند.آزمون برگزیدهتعداد : 29

این دسته از آزمون ها در بر گیرنده سوالاتی برگزیده از میان سوالات کنکور های سراسری پیشین می باشد و به داوطلبانی توصیه می شود که هدفشان آشنایی با سوالات کنکوری است و می خواهند خودشان را در شرایطی مشابه آزمون سراسری ببینند و دقت و سرعت تست زنی خود را مورد ارزیابی قرار دهند.