معرفی آزمون های جغرافیا


دروس تاریخ و جغرافیا از مجموعه دروس اختصاصی رشته علوم انسانی هستند که مجموعا ۳۰ سوال با ضریب ۱ و ضریب کلی ۳ و با نمره خام ۹۰ در کنکور سراسری  گروه انسانی دارا هستند که تقریبا برای پاسخ دهی به هر سوال در این دروس حدود 50 ثانیه زمان در نظر گرفته شده است. در پایین نکاتی در مورد نحوه مطالعه درس جغرافیا آورده شده است:

  • جغرافی یک علم محیطی است که برای فهم بهتر آن بایستی بین یافته های علمی خود و محیط اطرافتان ارتباط برقرار نمایید زیرا برقراری این ارتباط می تواند شوق و درک  شما را درفراگیری این درس افزایش دهد.
  • یکی از اشتباه ترین روش های مطالعه درس جغرافی حفظ نمودن مطالب است زیرا  تنوع وحجم زیاد مطالب موجود در این درس باعث می شود مطالعه  آزار دهنده شود و فهم آن کاهش یابد.
  • برای یادگیری درس جغرافی بایستی رابطه ها، علت و معلول ها را به خوبی درک نمایید زیرا این کار می تواند کمک بسیاری به درک درست این درس کند.
  • در این درس  خلاصه نویسی واستفاده از تکنیک نقشه ذهنی که در مطالب آموزشی سامانه در مورد آن توضیح داده ایم،  کمک بسزایی به شما خواهد نمود پس هرگز از آنها غافل نشوید.
  • توجه به تصاویر، نمودار ها و جداول این درس در حین مطالعه متن درس می تواند به فهم بهتر مطالب و جا افتادن اصولی آنها در ذهن شما کمک نماید.
  • برای یادگیری هر چه بهتر درس جغرافی، سعی کنید به هنگام تدریس این درس مثل سایر درسها، سر تا پا گوش باشید. در کلاس مشارکت فعالانه داشته باشید و یادداشت برداری کنید.
  • از مهم ترین روش ها برای فهم درست جغرافی استفاده از آزمون های جامع گیتی آزمون و مرور سبد ویژه و پاسخ دادن به آنها می باشد.

 در زیر آزمون های موجود در سامانه به همراه کاربرد آن ها لیست شده است، شما می توانید پس از مطالعه توضیحات هر آزمون با انتخاب دکمه لیست آزمون، فهرست و مشخصات آزمون های مربوط به آن بخش را مشاهده نمایید.


آزمون جامعتعداد : 183

این مجموعه از آزمون ها شامل سوالاتی منتخب از بین چندین هزار سوال تالیفی و مسابقاتی می باشد که با در نظر گرفتن نکات آموزشی استاندارد طراحی و تنظیم شده اند. این آزمون ها شامل چند فصل یا تمامی فصول از یک کتاب درسی و یا شامل موضوعات یک درس در پایه های مختلف تحصیلی هستند، به عنوان مثال آزمون جامع دین و زندگی برای تمامی پایه های تحصیلی مرتبط با کنکور سراسری طراحی شده است که در برگیرنده تمام موضوعات این درس نیز می باشد. این گروه از آزمون ها را به داوطلبانی توصیه می کنیم که در مرحله جمع بندی دروس می باشند و می خواهند نسبت به عملکرد خود در فرآیند آزمون شناخت کامل تری پیدا کنند و سطح آمادگی خود را در یک درس به طور کامل بسنجند.آزمون برگزیدهتعداد : 18

این دسته از آزمون ها در بر گیرنده سوالاتی برگزیده از میان سوالات کنکور های سراسری پیشین می باشد و به داوطلبانی توصیه می شود که هدفشان آشنایی با سوالات کنکوری است و می خواهند خودشان را در شرایطی مشابه آزمون سراسری ببینند و دقت و سرعت تست زنی خود را مورد ارزیابی قرار دهند.آزمون کنکور سراسریتعداد : 2

این مجموعه از آزمون ها شامل سوالات کنکور های سراسری پیشین بدون هیچ گونه تغییری می باشد یعنی داوطلب شرایطی کاملا مشابه آزمون سراسری را تجربه می نماید. این دسته از آزمون ها به داوطلبانی توصیه می شود که می خواهند دقت و سرعت تست زنی خود را مورد سنجش قرار داده و با سوالات کنکوری آشنا شوند.