معرفی آزمون های تاریخ


همانطور که می دانید از درس تاریخ در کنکور سراسری 15 سوال طرح می شود که این سوالات از بین سه کتاب دوم، سوم و پیش دانشگاهی به طور تقریبا مساوی انتخاب می شوند. درس تاریخ یکی از پر حجم ترین دروس علوم انسانی از نظر منابع مطالعاتی به حساب می آید و زمانی  یک دانش آموز علوم انسانی می تواند درصد بالایی از سوالات  تاریخ را در کنکور به درستی پاسخ دهد که بر محتوای صفحات کتاب درسی خود کاملا مسلط باشد و این قطعا نیازمند تلاش بسیاری است. پس  بر آن شدیم که با به کارگیری اساتید و دبیران با تجربه  آزمون های متنوعی را شامل سوالات کنکورهای سراسری و همچنین سوالات تالیفی استاندارد مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی طراحی کنیم تا دانش آموزان عزیز بتوانند به عنوان ابزاری برای راحت تر به خاطر سپردن مطالب مهم درسی، از این آزمون ها بهره ببرند.

 در زیر آزمون های موجود در سامانه به همراه کاربرد آن ها لیست شده است، شما می توانید پس از مطالعه توضیحات هر آزمون با انتخاب دکمه لیست آزمون، فهرست و مشخصات آزمون های مربوط به آن بخش را مشاهده نمایید.


آزمون برگزیدهتعداد : 27

این دسته از آزمون ها در بر گیرنده سوالاتی برگزیده از میان سوالات کنکور های سراسری پیشین می باشد و به داوطلبانی توصیه می شود که هدفشان آشنایی با سوالات کنکوری است و می خواهند خودشان را در شرایطی مشابه آزمون سراسری ببینند و دقت و سرعت تست زنی خود را مورد ارزیابی قرار دهند.آزمون جامعتعداد : 193

این مجموعه از آزمون ها شامل سوالاتی منتخب از بین چندین هزار سوال تالیفی و مسابقاتی می باشد که با در نظر گرفتن نکات آموزشی استاندارد طراحی و تنظیم شده اند. این آزمون ها شامل چند فصل یا تمامی فصول از یک کتاب درسی و یا شامل موضوعات یک درس در پایه های مختلف تحصیلی هستند، به عنوان مثال آزمون جامع دین و زندگی برای تمامی پایه های تحصیلی مرتبط با کنکور سراسری طراحی شده است که در برگیرنده تمام موضوعات این درس نیز می باشد. این گروه از آزمون ها را به داوطلبانی توصیه می کنیم که در مرحله جمع بندی دروس می باشند و می خواهند نسبت به عملکرد خود در فرآیند آزمون شناخت کامل تری پیدا کنند و سطح آمادگی خود را در یک درس به طور کامل بسنجند.آزمون کنکور سراسریتعداد : 2

این مجموعه از آزمون ها شامل سوالات کنکور های سراسری پیشین بدون هیچ گونه تغییری می باشد یعنی داوطلب شرایطی کاملا مشابه آزمون سراسری را تجربه می نماید. این دسته از آزمون ها به داوطلبانی توصیه می شود که می خواهند دقت و سرعت تست زنی خود را مورد سنجش قرار داده و با سوالات کنکوری آشنا شوند.