معرفی آزمون های فلسفه


منبع مطالعه درس فلسفه و منطق برای کنکور ۳ کتاب فسلفه ی سوم، منطق سوم و فلسفه ی پیش دانشگاهی می باشد که در کنکور سراسری 15 سوال از 25 سوال فلسفه و منطق مربوط به درس فلسفه (فلسفه سوم و پیش دانشگاهی) می باشد که برای پاسخ گویی به هر سوال حدود یک دقیقه زمان دارید. بسیاری از دانش پژوهان که با این درس به طور کامل آشنایی ندارند می پندارند که مطالعه این درس برای کنکور می تواند به صورت حفظی و عبور از مطالب صورت پذیرد اما این کاملا اشتباه است و اگر شما خواستار رتبه ای خوب در آزمون سراسری هستید باید فکر حفظ کردن این کتاب را از سر بیرون نمایید و تا ادامه مطلب با ما همراه بوده تا بتوانید روش صحیح مطالعه این کتاب را بیاموزید.

  • در زمان مطالعه درس لازم است مفاهیم آن را به دو دسته مفهومی و حفظی تفکیک نمایید و در قسمت حفظیات خلاصه برداری و در قسمت مفهومی ها برای ارتباط مفاهیم فراگرفته شده با مفاهیم جدید تلاش نمایید.
  • پس از مطالعه مقدماتی از این کتاب و در جلسه تدریس آن باید از تمامی نکات مهم عنوان شده توسط دبیر خلاصه برداری شود و در صورت باقی ماندن نکاتی تاریک در ذهن دانش آموز به دبیرمراجعه نموده و ابهامات باقی مانده را برطرف نمایید.
  • پس از کلاس درس لازم است در ابتدا خلاصه های یادداشت شده را مرور نمایید و سپس در آزمون های طبقه بندی و جامع موجود در سامانه گیتی آزمون که در پایین لیست شده است، شرکت کنید و توانایی خود را در فهم درس مورد ارزیابی قرار دهید.
  • در آخرین مرحله لازم است  در قسمت سبد ویژه که در پنل داوطلب برای شما طراحی شده است، به مرور تست های مباحث مربوطه پرداخته و بهتر است تمامی پاسخ ها بعد از تست زنی مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

همانطور که می بینید انواع آزمون های این درس به همراه توضیحات در قسمت پایین صفحه آورده شده است که به شما اطمینان می دهیم با شرکت در این آزمون ها و تهیه بسته آموزشی گیتی آزمون نتیجه قابل قبولی در آزمون سراسری به دست خواهید آورد.

 


آزمون طبقه بندی شدهتعداد : 73

این دسته از آزمون ها شامل سوالاتی هستند که از فصل یا بخش مشخصی از یک درس انتخاب شده اند. کارشناسان ما این آزمون ها را به داوطلبانی توصیه می کنند که می خواهند توانمندی خود را در بخش های مختلف یک درس به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهند و با توجه به مشاوره های هوشمند سامانه گیتی آزمون آمادگی خود را در آن بخش ارزیابی نمایند. به طور مثال آزمون های فصل دوم ریاضی هفتم که در بسته آموزشی این پایه تحصیلی قرار دارند از این نوع می باشند.آزمون جامعتعداد : 44

این مجموعه از آزمون ها شامل سوالاتی منتخب از بین چندین هزار سوال تالیفی و مسابقاتی می باشد که با در نظر گرفتن نکات آموزشی استاندارد طراحی و تنظیم شده اند. این آزمون ها شامل چند فصل یا تمامی فصول از یک کتاب درسی و یا شامل موضوعات یک درس در پایه های مختلف تحصیلی هستند، به عنوان مثال آزمون جامع دین و زندگی برای تمامی پایه های تحصیلی مرتبط با کنکور سراسری طراحی شده است که در برگیرنده تمام موضوعات این درس نیز می باشد. این گروه از آزمون ها را به داوطلبانی توصیه می کنیم که در مرحله جمع بندی دروس می باشند و می خواهند نسبت به عملکرد خود در فرآیند آزمون شناخت کامل تری پیدا کنند و سطح آمادگی خود را در یک درس به طور کامل بسنجند.آزمون کنکور سراسریتعداد : 2

این مجموعه از آزمون ها شامل سوالات کنکور های سراسری پیشین بدون هیچ گونه تغییری می باشد یعنی داوطلب شرایطی کاملا مشابه آزمون سراسری را تجربه می نماید. این دسته از آزمون ها به داوطلبانی توصیه می شود که می خواهند دقت و سرعت تست زنی خود را مورد سنجش قرار داده و با سوالات کنکوری آشنا شوند.