مسابقه Brain Bee

  تاریخ انتشار : ۲۰:۳۷ ۱۳۹۷/۰۵/۱۷

  دسته : اطلاعیه ها

  دفعات بازدید : 959

مسابقه ملی دانش مغز (Brain Bee) برای اولین بار توسط دکتر نوربرت میسلینسکی در سال ۱۹۹۹ در دانشگاه مریلند کشور امریکا پایه گذاری شد. این رقابت‌ها با هدف علاقه‌مند کردن دانش‌آموزان به یادگیری در مورد مغز و کارکردهای آن، پرورش استعدادهای جوان، ‌استفاده از ایده‌های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب، هر ساله در سطح دنیا برگزار می‌شود. این مسابقات در بیش از ۱۵۰ مرکز و ۳۰ کشور دنیا برگزار شده و برگزیدگان مسابقات کشوری، هر ساله در یک نقطه از دنیا گرد هم آمده و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. به این ترتیب بیش از سی هزار دانش‌آموز از سراسر دنیا هر سال به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و اخبار این مسابقات تحت پوشش گسترده خبری در سرتاسر دنیا قرار می‌گیرد.

این مسابقه امسال برای چهارمین بار درایران زیر نظر انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، به صورت کشوری و در دو مرحله برگزار می شود. مرحله اول مسابقه به صورت آزمون تئوری و به زبان فارسی در سطح کشور در تاریخ ۲۳ آذر برگزار خواهد شد. برگزیدگان مرحله اول، پس از گذراندن دوره های آمادگی، در دوره دوم مسابقه که به زبان انگلیسی است، شرکت خواهند کرد. برگزیده نهایی مرحله دوم به مسابقه جهانی که امسال در شهر برلین کشور آلمان برگزار می شود، اعزام خواهد شد.

لینک سایت جهانی مسابقات:

http://www.thebrainbee.org/

اطلاعات در ویکیپدیا:

https://en.wikipedia.org/wiki/International_Brain_Bee

سامانه هوشمند گیتی آزمون این امکان را فراهم نموده تا دانش پژوهان 13 تا 18 سال با بهره برداری از این مجموعه توانایی خود را برای شرکت در این مسابقه را افزایش دهند و با آمادگی هر چه بیشتر برای این مسابقه آماده شوند.

ارسال دیدگاه

  نام و نام خانوادگی
 ایمیل
  متن دیدگاه
  کد امنیتی